Založ si blog

Je Stoltenberg Biľak Európy?

Skôr, ako si odpoviem na túto svoju rečnícku otázku, trochu načriem do nedávnej minulosti. Pred časom sa ma opýtal vnuk, či sa poznám s prezidentom Kiskom. Chcel som byť vtipný, tak som mu odpovedal, že: „Áno tak, ako som sa poznal s Vasilom Biľakom“. (Tu vtip pokračuje: „Ja som poznal jeho, on nepoznal mňa“). Miesto mnou očakávanej otázky, „Ako si sa poznal s Biľakom“, prišla otázka: „Kto bol Biľak?“. Pre „predzamatovú“ generáciu, je to nepredstaviteľná otázka, a keďže on je „pozamatový“, tak som mu vysvetlil. „Vasiľ Biľak bol jeden z vrchných predstaviteľov KSČ, Rusín pôsobiaci najmä v Prahe, symbol nášho priateľstva so ZSSR a moci robotníckej triedy v Československu. Údajný spoluautor pozývacieho listu vojsk Varšavskej zmluvy v roku 1968, vojenského paktu, ktorý vznikol ako protiváha NATO a ktorého sme boli vtedy členom. Podpis pozývacieho listu sa mu síce nedokázalo a nikdy sa k tomu nepriznal, ľudovo sa však za autora považuje. Z mladšej histórie, bol to ten, ktorému už ako dôchodcovi, terajší predseda KDH postavil tank pred vilu v Bratislave“.

Neviem, či ste zachytili správu o stretnutí ministrov zahraničných vecí EÚ, členských štátov NATO v Bruseli, kde „priletel“ (podľa komentára) aj americký minister zahraničných vecí. (Zrejme nie preto, aby poučoval prítomných európskych ministrov, ako voľakedy poučovali z východu). Jednou z priorít tohto stretnutia je (podľa komentára) dohoda o jednoduchšom presúvaní vojsk NATO po území EÚ, teda aj po Slovensku. ČT24 dávala reportáž zo stretnutia, celé spravodajstvo (http://www.ceskatelevize.cz/porady/10253218159-zpravy-ve-23/217411023001205/ (17:09)). V komentári, o.i. odznelo, že zo zasadnutia príslušných ministrov vyplynulo: „… americká prítomnosť v regióne (Európe), zostáva jednou z hlavných priorít“. GT NATO, spomínaný Stoltenberg, vo svojej ouvertúre o.i. uviedol: „… oceňujem tiež skutočnosť, že USA zvyšujú svoju prítomnosť v Európe“. Z uvedeného teda dedukujem, že pre súčasných pohlavárov je prítomnosť vojsk USA v Európe prioritou, ako pre tých pohlavárov pred rokom 1989 bola prioritou prítomnosť sovietskych vojsk u nás a že USA zvyšujú svoju prítomnosť v Európe. Dedukujem správne, alebo aj tu platí, že keď dvaja robia to isté, nie je to isté?

Vrátim sa ku svojej úvodnej rečníckej otázke. Je Stoltenberg Biľak Európy? Nie je, možno je oveľa horší. Kým V. Biľak bol údajný pozývateľ vojsk Varšavskej zmluvy do Československa, Stoltenberg pozýva do Európy, teda aj k nám, americké vojská v priamom prenose. Čo postavia pred jeho vilu niekde v Nórsku? Tiež tank? Alebo Nórsky parlament mu udelí Nobelovu cenu za mier tak, ako udelil Obamovi?

Čo zapríčiňuje vysokú cenu elektriny? Ťažba domáceho hnedého uhlia?

06.03.2018

Kľúčové slová: cena elektriny, ťažba domáceho hnedého uhlia, ÚRSO Energie predstavujú dôležitú zložku nášho každodenného bytia a podstatnú položku nášho rodinného rozpočtu. Zdá viac »

Ad(Plus 7 dní): Do luxusnej školy za štátne

25.02.2018

Na to, že niektoré denníky či týždenníky o súčasnej vláde ako celku, či individuálne o ministroch nič pozitívne nezverejnia, už sme si mohli zvyknúť. Ja zbieram zásadne informácie z viac »

Kde a kto nás najpravdepodobnejšie zastrelí?

17.12.2017

K tejto dramatickej téme sa vyjadrujem pod dojmom tragických udalostí uplynulých dní. Ako to sledujem, najpravdepodobnejšie miesto, ak nie sme tzv. mafián, kde nás zastrelia je mesto (dedina) na viac »

ministerstvo vnútra, mv sr, budova

Rokuje užšie vedenie Smeru, Saková je hlavnou kandidátkou na ministerku vnútra

23.04.2018 18:49, aktualizované: 18:55

Tomáša Druckera vo funkcii ministra vnútra by mala nahradiť štátna tajomníčka rezortu Denisa Saková.

Košice, súd, Antonino Vadala, predbežná väzba, návrh

Prokuratúra predbežne vyšetruje Antonina Vadalu

23.04.2018 18:33

Prokurátor vykoná výsluch, v rámci ktorého bude zisťovať aj to, či obvinený s vydaním do Talianska súhlasí. Ak bude súhlasiť, o vydaní rozhodne prokurátor, ak nie, o prípustnosti vydania bude rozhodovať krajský súd.

Roberto Fico, taliansko

Rokovania o zostavení vlády v Taliansku bude viesť Roberto Fico

23.04.2018 18:18

Taliansky prezident Mattarella si pozval na stretnutie predsedu dolnej komory parlamentu Roberta Fica, ktorý by mal viesť ďalšie kolo rokovaní o zostavení vlády.

Egypt, kresťania, Islamský štát

Poslankyňa NR SR Verešová: Každý deň zomrie osem kresťanov pre svoje náboženské presvedčenie

23.04.2018 18:10

Riaditeľ organizácie Open Doors, ktorá monitoruje tento problém, Michel Varton priblížil, že vo svete čelí prenasledovaniu okolo 250 miliónov kresťanov, čo znamená, že z celkového počtu veriacich ide o jedného z 12 kresťanov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 25556x
Priemerná čítanosť článkov: 1503x

Autor blogu

Kategórie