Založ si blog

„Milé“ zhromaždenie časti mimoparlamentnej koalície

Elektronické a printové média priniesli správu o (zrejme) predvolebnej aktivite časti mimoparlamentnej opozície. V Pravde bola nasledovná informácia: Mimoparlamentná koalícia Progresívne Slovensko (PS)-Spolu podáva na skupinu Penta podnety na prokuratúru a finančnú správu. Týkať sa majú podnikania súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera, ktorej je jediným akcionárom. Lídri Michal Truban a Miroslav Beblavý o tom informovali na pondelkovom zhromaždení pred sídlom Penty v Bratislave.“

Na zhromaždení mňa upútala najmä iniciatíva a aktívna účasť jedného z hlavných organizátorov a protagonistov p. M. Beblavého. Toto mini – zhromaždenie, na ktorom keby sa zúčastnila celá predvolebná navzájom neútočiaca koalícia, na tribúne by bolo viac ľudí ako v dave, vyniká spojením „Gorila – Beblavý“. Ako keby p. Beblavý bol doma, medzi svojimi gorilami. Pod pojmom „doma“ myslím na skutočnosť, že p. Miroslav sa už v minulosti dostal aj ďalej, ako len pred budovu Penty. Zrejme bol aj v nej.

Foto: Spravodajstvo elektronických médií

V slabej chvíli si to (občas) aj priznáva. „Beblavý: Áno, zlyhal som a často si spytujem svedomie TU „. Tento významný člen budúcej(?) vlády, alebo má krátku pamäť, alebo nesmiernu drzosť! Na ozrejmenie len niekoľko vyjadrení z tlače:

„Spis Gorila, ktorý bol zverejnený počas volebnej kampane v roku 2011, znamenal debakel pre Dzurindovu SDKÚ. Miroslav Beblavý, predseda Spolu, aj napriek dokumentu, ktorý odhaľuje korupčné správanie politikov, zostal vtedy na kandidátke SDKÚ a dostal sa do parlamentu. Pre TV Pravda odmietol, že by konal účelovo. Bráni sa tým, že spisu Gorila v tom čase málokto veril. „Všetci mali pocit, že je to vymyslené, že sa to nemohlo stať,“ povedal. Faktom však je, že proti Gorile protestovali pred voľbami v roku 2012 v uliciach davy ľudí. Beblavý vo videu priznáva, že počas politickej kariéry urobil chyby.“

Tie „priznané chyby“ už zrejme hodil „za hlavu“.

„Podľa lídra OĽaNO Igor Matovič nebolo povedané všetko. Matovič pre TV Pravda povedal, čo by Beblavý mal ešte k stretnutiu z roku 2016 vysvetliť. Haščák mal byť aktérom korupčnej kauzy Gorila z rokov 2005 a 2006 za Dzurindovej vlády, v ktorej pôsobil aj Beblavý.“

„Táto udalosť nie je zaujímavá len vo svetle súčasných protestov autodopravcov, ….., ale aj v kontexte toho, že pred deviatimi rokmi vtedajší štátny tajomník ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Miroslav Beblavý označil tieto protesty za šaškáreň a dnes ako predseda strany Spolu si spolu s predsedom strany Progresívne Slovensko Michalom Trubanom prišli zašaškovať pred Pentu sami,“ okomentoval dnešný štrajk koalície PS/Spolu Chmelár a v závere príspevku uverejnil aj video zachytávajúce spomínaný pochod z pred deviatich rokov.“

No, a teraz povedzte, či sa nemáme „tešiť“ na budúcich ministrov našej vlády, ako napr. p. Beblavý či Truban? Môžeme sa spoľahnúť na ich „korektnosť“, či „výbornú“ pamäť!

 

Chceme pravdu? Podporme Pravdu!

15.01.2020

Predpokladám, že každý čitateľ Pravdy (nakoľko je kultivovaný a sčítaný) pozná humoresku od Frigyesa Karinthyho: „Vysvetlím svoje vysvedčenie“ (v maď. orig. „Megmagyarázom a bizonyítványom“, viac »

Amerikanizácia (aj) slovenských osobností? . .

01.01.2020

... alebo (ne)slovenská osobnosť na našej poštovej známke? Hoci poštové známky v súčasnosti stratili čiastočne svoj pôvodný účel, identifikovať porto – prepravné, a to vďaka straty viac »

Čo akreditačné štandardy nevyriešia. (3/3)

18.12.2019

Pokračovanie blogu Čo akreditačné štandardy nevyriešia (2/3) II. Kvalitu vysokoškolských učiteľov Už v súčasnosti sú na Slovensku kritéria na habilitačné menovanie a inauguračné menovanie viac »

Keňa, Šabab

Pri útoku militantov v Burkina Faso prišlo o život 36 civilistov

22.01.2020 08:07

Prezident Roch Kaboré vyhlásil na stredu a štvrtok dvojdňový smútok, počas ktorého budú vlajky stiahnuté na pol žrde a zakázané budú akékoľvek oslavy.

Berlín, Nemecko, Brandenburská brána

V Berlíne zneškodnili 250-kilogramovú leteckú bombu

22.01.2020 07:26

Bomba z druhej svetovej vojny bola objavená pri stavebných prácach neďaleko frekventovaného námestia Alexanderplatz.

Donald Trump

Senát USA hlasoval proti návrhu o nových dôkazoch v procese impeachmentu Trumpa

22.01.2020 06:43

Senátori zahlasovali proti návrhu lídra demokratov v Senáte Chucka Schumera v pomere 53-47. Hlasovaniu predchádzala hádka o pravidlách platných v prvej fáze procesu.

súd / polícia / policajt / policajti /

Dvadsať rokov pre muža, ktorý suseda ťahal za autom

22.01.2020 06:30

Ján K. z Poriadia sa priznal k vražde o tridsať rokov mladšieho suseda. Trenčiansky súd ho posiela na dvadsať rokov za mreže.